Levné vchodové dveře a proč se jim vyhnout

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak nákladné vlastně můžou být levné dveře? Ne všechno, co je levné, se vám totiž opravdu vyplatí.
A u levných dveří do bytu či domu to platí dvojnásob. Zatímco levnými dveřmi vám bude unikat nejen teplo, ale také peníze, kvalitní dveře vám můžou ušetřit až tisíce ročně. Proč není dobré naletět na reklamy typu – vchodové dveře do bytu levně nebo vchodové dveře do domu levně? Vysvětlíme.

Levné dveře a zárubně

Na začátek je potřeba přiznat, že ne všechny levné dveře jsou špatné. Třeba pokud chcete levné dveře a zárubně, nemusí to být na škodu. Ale pouze v případě, že je chcete použít v interiéru. Třeba do koupelny nebo obývacího pokoje.

Pokud ale chcete levné vchodové dveře, měli byste zbystřit. Jde totiž o jedinou bariéru, která vás dělí od vašich sousedů a okolního světa. Proto musí splňovat určitá kritéria, ke kterým se levné venkovní dveře většinou ani nepřiblíží.

Pojďme si shrnout jejich přednosti a nedostatky.

Bezpečnostní dveře levně? To raději žádné

Přijde vám, že zaplatit za vchodové dveře do bytu 30 tisíc a více je moc? Pak si nové dveře raději ani nekupujte. Je dost pravděpodobné, že nejste připraveni na všechny problémy, které s sebou koupě levných vchodových dveří přináší.

Přes levné dveře vám bude unikat teplo domova a kdokoliv, kdo bude chtít, je snadno překoná. A je možné, že při tom samotné dveře dost utrpí. Takže nejen že se vám někdo bude vesele procházet po domově, ještě k tomu vám může něco odcizit a kromě toho budete muset investovat do dalších vchodových dveří. Není lepší zaplatit jednou 35 tisíc za dveře a mít klid na spoustu let, než co 3 roky kupovat levnější dveře za 20 tisíc? Ten rozdíl si ostatně můžete spočítat sami.

To stejné platí také pro levné netěsnící dveře, které vás nakonec můžou vyjít pěkně draho. Vytápět sousedům chodbu nebo pouštět teplo do zahrady totiž není levná záležitost a na vašem účtu za energie se to razantně podepíše. Navíc vás bude dlouhodobě trápit hluk od sousedů nebo z ulice. Kvalitní dveře za dobrou cenu už mají dvojité těsnění, které si s těmito nedostatky poradí.

Levné dveře vs. bezpečnostní HT dveře

Řekněme si to na rovinu. Nic jako levné bezpečnostní dveře bohužel neexistuje. Férovou nabídkou jsou jen špičkové dveře za dobrou cenu, případně bezpečnostní dveře levně, tedy ve slevě. 

Pokud tedy chcete vchodové dveře, na které se budete moct opravdu spolehnout, dlouho vám vydrží a přinesou i další výhody, pak vybírejte z široké nabídky špičkových bezpečnostních dveří, které mají správný poměr cena vs. výkon. Vždy se ale obraťte na prověřené výrobce, kteří už za sebou mají léta praxe a spoustu nainstalovaných dveří.

Co všechno vydrží bezpečnostní HT dveře?

Potřebujete nové bezpečnostní dveře do bytu? Zajistíme vám kompletní dodávku a montáž bezpečnostních bytových dveří včetně doplňkových služeb. Pracujeme rychle a vše po sobě uklízíme.

Vybrat dveře

Sháníte opravdu bezpečné dveře do domu? Bezpečnostní dveře do rodinných domů vám kompletně dodáme a namontujeme. Zajistíme také všechny doplňkové služby včetně úklidu po montáži.

Vybrat dveře
vstupní bezpečnostní dveře do bytu v dekoru tmavý ořech

Chcete spolehlivé bezpečnostní dveře do sklepa? Dodáme a namontujeme vám dveře vhodné nejen do sklepa, ale také do kolárny, kočárkárny a dalších společných prostor. Rychle a bez starostí.

Vybrat dveře