Jak informovat sousedy?

30. 5. 2024

Při montáži bezpečnostních dveří vždy vznikne nějaký hluk a nepořádek. Pokud bydlíte v panelovém nebo bytovém domě, tak se dotkne i vašich sousedů. Proto uděláte dobře, když jim o plánované výměně dveří dáte vědět předem.

Vyvěste oznámení na nástěnku

Nejlepším řešením je vyvěšení informace na domovní nástěnku. Abyste se s jeho tvorbou nemuseli trápit, připravili jsme pro vás informační leták. Stačí si ho stáhnout, dopsat údaje a vytisknout.

Jeho vyvěšením předejdete možným nepříjemnostem. Sousedi určitě ocení, že budou o výměně vchodových dveří vědět předem. Stáhněte si Oznámení o montáži bezpečnostních dveří.

Oznámení o rekonstrukci bytu

Totéž můžete udělat i v případě, že se nechystáte jen na výměnu bezpečnostních dveří, ale rovnou u toho provedete celou rekonstrukci. K oznámení o rekonstrukci tak můžete využít výše uvedený vzor oznámení o rekonstrukci bytu na nástěnku. Jen trochu změníte údaje a pravděpodobně rozšíříte časové okno, ve kterém oznámení rekonstrukce bytu platné.

Vzorově ohlásit rekonstrukci bytu se vždy vyplatí, i když vám možná budou sousedi závidět a určitě nebudou nadšení z hluku. Je ale potřeba myslet na to, že i oni budou možná jednou rekonstruovat.

Domluvte se na hromadné montáží

A teď zpátky ke dveřím. Pokud si se sousedy domluvíte hromadnou výměnu dveří v paneláku, pak si ušetříte případné spory, které by při informování o zvýšeném hluku mohly nastat. Hromadná výměna bezpečnostních vchodových dveří je navíc výhodná i cenově.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků