Jak namontovat bezpečnostní dveře?

11. 10. 2023

Pokud uvažujete o koupi a chcete ušetřit cenu za montáž bezpečnostních dveří, rozmyslete se dvakrát. Bezpečnější varianta je nechat montáž dveří na profesionálech. Proč?

Do montáže vstupních dveří se v žádném případě nepouštějte sami a raději využijte služeb odborné firmy. Zajistíte si tak profesionální instalaci bezpečnostních dveří podle potřebných norem a certifikace. Díky tomu eliminujete veškeré budoucí problémy.

S odbornou firmou máte jistotu použití profesionálních kotvících prvků a materiálů s vysokou pevností, které vám zaručí bezproblémový chod a velmi dlouhou životnost všech komponentů. Montáž bezpečnostních dveří pak nezabere déle než 7 hodin.

Cena montáže vchodových dveří

Zajímá vás, na kolik vás to může přijít? U dobrých dodavatelů ani na korunu navíc. Pro ně je totiž montáž dveří a zárubní v ceně samozřejmostí. A totéž platí i pro montáž protipožárních dveří.

Vždy se proto zajímejte, zda vám montáž vchodových dveří do bytu daná společnost zajistí. Pokud ano, můžete se spolehnout, že bude výsledný efekt mnohem lepší, než kdybyste si zajeli pro dveře ve slevě do hobby marketu.

Jak probíhá montáž bezpečnostních dveří?

Montáž bezpečnostních dveří má velmi důležité zásady, proto tento proces vyžaduje přesnost a znalost postupu. Bezpečnostní dveře jsou navrženy tak, aby poskytovaly dodatečnou ochranu proti vloupání, proto je důležité je správně nainstalovat.

  • Odstraní se staré vchodové dveře, a to včetně zárubní. Pouze s novými zárubněmi může být zaručena 100% funkčnost nových bezpečnostních dveří včetně jejich protihlukových a tepelně-izolačních vlastností.
  • Pro dokonalé utěsnění v případě potřeby se také upraví výška vchodových dveří i zárubně. Pokud je stavební otvor po minulých dveřích moc malý, dojde také k jeho rozšíření.
  • Po finální úpravě dojde k ukotvení nové zárubně. Na ni se poté nasadí nové dveře.
  • Pokud je vše v pořádku, dveře se vysadí z pantů a proběhne vyplnění zárubně betonem a provedou se finální zednické úpravy.
  • Proběhne nasazení bezpečnostních dveří a finální kontrola funkčnosti. Následně po sobě montážníci vše uklidí a je hotovo!

Detailní proces montáže najdete v našem fotoreportu.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků