Pokud chcete navštívit náš brněnský showroom, zavolejte si prosím předem a zamluvte si konkrétní termín. V případě dalších poboček si ověřte dostupnost kontaktováním vámi vybrané prodejny. Děkujeme za pochopení. Vaše HT dveře.

Montáž dveří v 10 krocích

24. 7. 2018 | HT dveře

Máte strach z montáže bezpečnostních dveří? Nemusíte! Řekneme vám, jak probíhá

Rozhodli jste se chránit váš majetek novými bezpečnostními dveřmi, dokonce jste si již vybrali konkrétní produkt a dodavatele, ale nevíte, jak dlouho bude probíhat samotná výměna? Pokud montáž svěříte do rukou odborníků, nemusíte se bát, že by do vašeho bytu několik dní zela místo dveří prázdná díra. Za pár hodin bude vše hotovo a váš být chráněn před nezvanými návštěvníky.

Montáž bezpečnostních dveří v deseti krocích

 1. Při objednávce dveří si automaticky domluvíte den, kdy vám je odborná firma přijede nainstalovat. Nemusíte si chystat nic speciálního, montážní pracovníci vše potřebné přivezou sebou.
  Montáž bezpečnostních dveří v deseti krocích
 2. Pracovníky očekávejte v daný den kolem osmé hodiny ráno. Než se dají do práce, zkontrolují s vámi ještě správnost vámi vybrané barvy dveří a prověří, zda jejich šířka odpovídá rozměrům dveřního otvoru.
 3. U ověřených firem se nemusíte bát, že by při montáži došlo k jakémukoli poškození vašeho nábytku nebo podlahy. Pracovníci podlahu předem zabezpečí krycí podložkou.
 4. Než se budete moci pokochat novými dveřmi, musí se odstranit ty staré a to včetně zárubně. Jen s novými zárubněmi si totiž můžete být jisti, že bude zabezpečení 100% a dosáhnete tak dokonalých protihlukových a tepelně-izolačních vlastností. Pokud to budou nové dveře vyžadovat, rozšíří pracovníci po odstranění původních zárubní také dveřní otvor.
 5. Aby vše dokonale těsnilo, upraví v případě potřeby také výšku dveří a zárubně. Na dveře se přimontuje kování, kukátko, zámky a další doplňky.

 6. Poté už nic nebrání ukotvení nové zárubně do upraveného dveřního otvoru. Kotvení se provádí na rámové hmoždinky, díky kterým je možné dokončit montáž během jediného dne a které současně zvyšují pevnost zabudované zárubně. Na tu se nasadí nové dveře a vyzkouší se, jestli fungují tak, jak mají.


  Montáž bezpečnostních dveří v deseti krocích
 7. Když pracovníci zjistí, že vše funguje, vysadí dveře opět z pantů a zárubně vyplní betonem. K tomu se používá především rychletvrdnoucí beton, takže po dvou hodinách už je možné zeď omítnout.

 8. V tuto chvíli se dveře již finálně nasadí do zárubně a ještě jednou se vyzkouší, zda správně těsní a lze je bez problémů zamknout.
 9. Pracovníci po sobě vše uklidí a vaše staré dveře, zárubně i další odpad odvezou do ekodvora.
 10. Nakonec obdržíte oficiální předávací protokol a fakturu. Váš byt je v tuto chvíli již plně chráněn.

Celý proces zabere v panelovém domě zhruba 6 hodin. V cihlovém domě trvá kvůli náročnějším zednickým pracím výměna o něco déle, ale i tak se bez problémů vlezete do jednoho dne.

Detailní fotoreport instalace bezpečnostních dveří >>

Co by měly kvalitní bezpečnostní dveře splňovat?

Pokud ve svém obydlí neschraňujete umělecké sbírky či jiné velmi cenné věci, budou vám stačit dveře s bezpečnostní třídou 3. Dbejte na to, aby vám ke dveřím dodavatel vždy přiložil také oficiální bezpečnostní certifikát. Bude se vám hodit při sjednávání pojištění vašeho bytu.

Pří výběru bezpečnostních dveří se zajímejte o to, jestli splňují následující podmínky:

 1. Měly by mít ocelovou konstrukci s natavenou kvalitní dekorativní fólií.
 2. Na bočních a horní straně konstrukce by měly být dveře vybaveny bezpečnostními čepy, které dveře chrání před vysazením z pantů.
 3. Pozornost byste měli věnovat také bezpečnostnímu zámku a kování. Zámky vždy pořizujte dva – centrální zámek tak nebude tolik zatěžován a pro chvíle, kdy jste právě doma, můžete využít přídavný horní zámek. Ten je vybaven tzv. vrtulkou, umožňující zamknutí z interiérové strany bez použití klíče.

Jiří Vyklický

Publikuji články o stavebnictví a bydlení se specializací na bezpečnostní problematiku. Dlouhodobě pracuji ve firmě www.htdvere.cz která je zaměřena na prodej bezpečnostních dveří.