Montáž dveří v 10 krocích

24. 7. 2018

Máte strach z montáže bezpečnostních dveří? Nemusíte! Řekneme vám, jak probíhá

Rozhodli jste se chránit váš majetek novými bezpečnostními dveřmi, dokonce jste si již vybrali konkrétní produkt a dodavatele, ale nevíte, jak dlouho bude probíhat samotná výměna? Pokud montáž svěříte do rukou odborníků, nemusíte se bát, že by do vašeho bytu několik dní zela místo dveří prázdná díra. Za pár hodin bude vše hotovo a váš byt chráněn před nezvanými návštěvníky.

Montáž bezpečnostních dveří v deseti krocích

 1. Při objednávce dveří si automaticky domluvíte den, kdy vám je odborná firma přijede nainstalovat. Nemusíte si chystat nic speciálního, montážní pracovníci vše potřebné přivezou sebou.
  Montáž bezpečnostních dveří v deseti krocích
 2. Pracovníky očekávejte v daný den kolem osmé hodiny ráno. Než se dají do práce, zkontrolují s vámi ještě správnost vámi vybrané barvy dveří a prověří, zda jejich šířka odpovídá rozměrům dveřního otvoru.
  Vykládání nářadí z dodávky pro montáž bezpečnostních dveří
 3. U ověřených firem se nemusíte bát, že by při montáži došlo k jakémukoli poškození vašeho nábytku nebo podlahy. Pracovníci podlahu předem zabezpečí krycí podložkou.
  Montáž bezpečnostních dveří
 4. Než se budete moci pokochat novými dveřmi, musí se odstranit ty staré a to včetně zárubně. Jen s novými zárubněmi si totiž můžete být jisti, že bude zabezpečení 100% a dosáhnete tak dokonalých protihlukových a tepelně-izolačních vlastností. Pokud to budou nové dveře vyžadovat, rozšíří pracovníci po odstranění původních zárubní také dveřní otvor.
  montáž zárubně bezpečnostních dveří
 5. Aby vše dokonale těsnilo, upraví v případě potřeby také výšku dveří a zárubně. Na dveře se přimontuje kování, kukátko, zámky a další doplňky.
  úprava bezpečnostních dveří v dekoru světlý ořech
  Vrtání otvoru pro kukátko do bezpečnostních dveří
 6. Poté už nic nebrání ukotvení nové zárubně do upraveného dveřního otvoru. Kotvení se provádí na rámové hmoždinky, díky kterým je možné dokončit montáž během jediného dne a které současně zvyšují pevnost zabudované zárubně. Na tu se nasadí nové dveře a vyzkouší se, jestli fungují tak, jak mají.

  Montáž nové zárubně bezpečnostních dveří
  Montáž bezpečnostních dveří v deseti krocích
 7. Když pracovníci zjistí, že vše funguje, vysadí dveře opět z pantů a zárubně vyplní betonem. K tomu se používá především rychletvrdnoucí beton, takže po dvou hodinách už je možné zeď omítnout. Každý montér používá materiál dle svého uvážení. Montéři nemají povinnost mít všechny druhy materiálů a směsí. Montér vždy provede zednické zapravení a konečné úpravy jsou v kompetenci zákazníka (např. výmalba, obložení, speciální druh omítky).
  Montáž nové zárubně pro bezpečnostní dveře
  Stavba nové zárubně pro bezpečnostní dveře
 8. V tuto chvíli se dveře již finálně nasadí do zárubně a ještě jednou se vyzkouší, zda správně těsní a lze je bez problémů zamknout.
  Montáž bezpečnostních dveří do nové zárubně
 9. Pracovníci zajistí hrubý úklid a Vaše staré dveře, zárubně i další odpad odvezou do ekodvoru. Upozorňujeme, že může dojít ke zvýšené prašnosti. Z tohoto důvodu doporučujeme si zajistit zakrytí nábytku a zalepení dveří do ostatních místností. Mokrý úklid montéři nezajišťují. 
  úklid prostoru po montáži bezpečnostních dveří
 10. Je důležité, abyste byli při předání a s montérem nové dveře zkontrolovali. Následně Vám vysvětlí, jak o dveře pečovat a podepíšete spolu předávací protokol. Ten Vám dorazí na email uvedený v objednávce. Váš byt je v tuto chvíli již plně chráněn. Dále Vám na email zašleme fakturu. Certifikáty Vám byly zaslány v emailu společně s objednávkou. 
  Předání dokumentace po montáži bezpečnostních dveří

Celý proces zabere v panelovém domě až 6 hodin. V cihlovém domě může trvat kvůli náročnějším zednickým pracím výměna o něco déle, ale i tak se bez problémů vlezete do jednoho pracovního dne.

Víme, že pro Vás a Vaše sousedy může být výměna dveří nekomfortní. Snažíme se, aby výměna proběhla co nejvíc hladce.

Předem Vám moc děkujeme za trpělivost a spolupráci.

Detailní fotoreport instalace bezpečnostních dveří >>

Co by měly kvalitní bezpečnostní dveře splňovat?

Pokud ve svém obydlí neschraňujete umělecké sbírky či jiné velmi cenné věci, budou vám stačit dveře s bezpečnostní třídou 3. Dbejte na to, aby vám ke dveřím dodavatel vždy přiložil také oficiální bezpečnostní certifikát. Bude se vám hodit při sjednávání pojištění vašeho bytu.

Pří výběru bezpečnostních dveří se zajímejte o to, jestli splňují následující podmínky:

 1. Měly by mít ocelovou konstrukci s natavenou kvalitní dekorativní fólií.
 2. Na bočních a horní straně konstrukce by měly být dveře vybaveny bezpečnostními čepy, které dveře chrání před vysazením z pantů.
 3. Pozornost byste měli věnovat také bezpečnostnímu zámku a kování. Zámky vždy pořizujte dva – centrální zámek tak nebude tolik zatěžován a pro chvíle, kdy jste právě doma, můžete využít přídavný horní zámek. Ten je vybaven tzv. vrtulkou, umožňující zamknutí z interiérové strany bez použití klíče.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků