Jak sladit podlahu a dveře

14. 6. 2022

Vchodové dveře budou vždy součástí vašeho interiéru. A aby vám dělaly jen radost, je dobré myslet také na estetiku a sladit chodbu se dveřmi. Jak na to?

Prosvětlení interiéru

Pokud se alespoň na chvíli zajímáte o interiérový design, pak víte, že světlá barva dokáže opticky zvětšit celou místnost. A to platí jak pro zdi, tak pro podlahu. A ke světlé se zase pěkně hodí kontrastní tmavá. Z toho plyne, že dobrou kombinací může být světlá podlaha tmavé dveře. Jde o univerzální řešení, které bude vždy vypadat dobře.

A pokud už máte tmavý interiér a rádi byste prostor trochu prosvětlili a alespoň opticky zvětšili, opět můžete sáhnout po světlé barvě, ale tentokrát u dveří. Tedy po variantě tmavá podlaha světlé dveře. Třeba klasická bílá je vždy dobrá volba.

Ideální kombinace dveří a podlah

Dveře a podlahy je potřeba dobře zkombinovat. A my pro vás máme tip na ideální kombinaci – podlaha dub dveře ořech. Dřevěné dekory k sobě obecně velmi dobře ladí, obzvlášť, pokud nejsou příliš odlišné v odstínech. Pokud tedy zvolíte světlý ořech, budete mít vyhráno.

Všechny dekory našich bezpečnostních dveří si můžete prohlédnout v sekci barvy dveří.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků