Jak sladit podlahu a dveře

11. 10. 2023

Vchodové dveře budou vždy součástí vašeho interiéru. A aby vám dělaly jen radost, je dobré myslet také na estetiku a sladit chodbu se dveřmi. Jak na to?

Prosvětlení interiéru? Tmavá podlaha světlé dveře

Jak sladit podlahu a dveře? Pokud se alespoň trošku zajímáte o interiérový design, pak víte, že světlá barva dokáže opticky zvětšit celou místnost. A to platí jak pro zdi, tak pro podlahu.

A ke světlé se zase pěkně hodí kontrastní tmavá. Z toho plyne, že dobrou kombinací může být světlá podlaha tmavé dveře. Jde o univerzální řešení, které bude vždy vypadat dobře.

A pokud už máte tmavý interiér a rádi byste prostor trochu prosvětlili a alespoň opticky zvětšili, opět můžete sáhnout po světlé barvě, ale tentokrát u dveří. Tedy po variantě tmavá podlaha světlé dveře. Třeba klasická bílá je vždy dobrá volba, jak sladit dveře s podlahou, která má spíše tmavší odstíny.

Nad čím přemýšlet, když chcete sladit dveře s podlahou?

Připravili jsme pro vás několik bodů, které byste měli zvážit při výběru vchodových dveří do bytu i vchodových dveří do domu tak, aby ladily nejen s podlahou, ale také s vaším interiérem.

  • Barva a odstín dveří a podlahy - jak bylo uvedeno výše, barva dveří a podlahy hraje velkou roli ve vizuální podobě interiéru. Zvláště kombinací tmavé podlahy a světlých dveří nebo světlé podlahy a tmavých dveří dosáhnete skvělého výsledku. Pokud máte rádi jednoduchost, vsaďte na stejný odstín dveří a podlahy. Do bílého interiéru se skvěle hodí dveře v dekoru dub sonoma nebo světlý ořech, do tmavého interiéru naopak volte dekor dveří antracit nebo tmavý ořech.

  • Styl interiéru i domu - pokud má váš dům moderní nádech a interiér ladíte do čistého stylu, volte podle toho i vstupní dveře. Pokud máte naopak rádi tradiční styl domu, zamyslete se nad výběrem dekoru i zpracování - moderní dveře by nemusely do vašeho stylu zapadnout.

  • Materiál dveří i podlahy a textury - Řiďte se jednoduchostí - pokud máte dřevěnou nebo laminátovou podlahu s výraznými vzory, volte vchodové dveře s čistým designem. Pokud naopak máte jednobarevný koberec, dlaždice nebo jiný typ podlahy, nebojte se jít i do dveří se vzorem dřeva, které dodají vašemu interiéru příjemný vzhled!

  • Příslušenství a doplňky ke dveřím - vchodové i bezpečností dveře si můžete ozdobit různými doplňky ke dveřím. Ať už to budou jmenovky na dveře, držáky věnečků nebo dekorativní pásky na dveře. Tyto doplňky slaďte s klikou ke dveřím nebo madly na dveře tak, aby ladily i s prvky ve vašem interiéru.

Ideální kombinace dveří a podlah

Dveře a podlahy je potřeba dobře zkombinovat. A my pro vás máme tip na ideální kombinaci – podlaha dub dveře ořech. Dřevěné dekory k sobě obecně velmi dobře ladí, obzvlášť, pokud nejsou příliš odlišné v odstínech. Pokud tedy zvolíte světlý ořech, budete mít vyhráno.

Bílé dveře a podlahy

Stále si nejste jistí, jaké barevnosti zvolit? Pak vám zbývají 2 možnosti. Buď se poradíte s odborníkem, který vám navrhne několik variant, nebo zvolíte bílé dveře a podlahy už nemusíte řešit. Bílá je totiž stále moderní barvou, která se dá perfektně kombinovat s jakkoliv barevnou podlahou i nábytkem.

Díky bílým dveřím tak nemůžete nikdy udělat chybu.

Všechny dekory našich bezpečnostních dveří si můžete prohlédnout v sekci barvy dveří.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků