Jak umístit jmenovku na vchodové dveře?

16. 2. 2018

Hledáte osvědčený způsob, jak připevnit jmenovku na vchodové dveře? Máme pro vás podrobný návod, jak ji spolehlivě umístit svépomocí. Nepoškodíte si dveře a štítek zůstane na svém místě po dlouhá léta.

Zapomeňte na šrouby

Nebojte se, dveře si nezničíte. Žádné vrtání ani šroubování vás nečeká. Nejlepší možností, jak nerezovou jmenovku připevnit na dveře, je obyčejná lepicí páska. Je dostatečně pevná na to, aby štítek udržela, a zároveň nemá trvalé následky. Pokud se časem rozmyslíte a budete ji chtít sundat, nezůstanou po ní ani stopy.

Za pár minut máte hotovo

K připevnění jmenovky vám bude stačit jen obyčejný hadřík na odmaštění dveří. Postup je jednoduchý, ale vyžaduje pečlivost. Budete tak mít záruku, že vám bude sloužit ještě mnoho let.

 
  • Pečlivě odmastěte samotnou jmenovku i povrch, na který ji chcete přilepit. Nejlépe vám to půjde s hadříkem navhlčeném v technickém lihu.
  • Označte si místo, kam štítek přilepíte.
  • Odstraňte krycí papír pásky na zadní straně jmenovky. Držte ji pouze za hrany, nesahejte na povrch lepidla.
  • Přiložte jmenovku na místo, které jste si označili, a držte ji tam.
  • Pečlivě ji palcem přitlačte po celé ploše.
  • Opatrně vyzkoušejte, jestli štítek drží na svém místě.

Při lepení neustále držte jmenovku za hrany a dávejte si pozor, ať vám nevypadne z rukou. Jedná se opravdu o poctivý kus nerezu, při pádu by mohla poškodit práh nebo i samotné dveře.

 

  

 

 

 

nerezové jmenovky na dveře
Nerezová jmenovka na dveře dveřím přidá osobitý vzhled.

Co když chci jmenovku odstranit?

Pokud potřebujete štítek ze dveří odlepit, v žádném případě nepoužívejte nářadí, ať nepoškodíte dveře. Na odstranění si vystačíte s obyčejným citrusovým čističem ve spreji. Nám se osvědčil 3M Průmyslový citrusový čistič od firmy Scotch Weld. Pokud byste měli při odstraňování potíže, zkuste plochu jmenovky nahřát, ať povolí lepidlo na pásce.

Jak získám nerezovou jmenovku na dveře?

Na přání pro vás vyrobíme kovovou jmenovku na dveře, která vydrží dlouhá léta. Stačí do objednávky zadat jméno, vybrat vzhled a o vše ostatní už se postaráme my.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků