Jak utěsnit vchodové dveře?

25. 11. 2019

Investice do kvalitnějších oken, lepšího kotle anebo střechy jsou běžným postupem při snaze ušetřit za energie. Přitom ani netušíme, kolik peněz nám profoukne nekvalitními dveřmi.

 

Otestujte vaše dveře

Abyste zjistili, jestli vám dveřmi táhne, jednoduše k nim umístěte čajovou svíčku. Párkrát ji posuňte různými směry. Pokud bude plamen hořet rovně, nemusíte se strachovat. Pokud bude uhýbat na stranu, nebo dokonce zhasne, měli byste průvan řešit. Utíká vám totiž teplo, za které zaplatíte řádově několik set korun ročně. Spodek dveří můžete utěsnit těsnícími kartáčky nebo pěnovou lištou.

 

Teplo může unikat i skrze dveře

Kvalitní dveře poznáte podle materiálu. U levnějších variant může mít dveřní konstrukce problém s tepelným odporem. Pokud máte navíc prosklené dveře, bývají problémy dvojnásobné. Teplo pak utíká přes celý povrch dveří, vy můžete utěsňovat do nekonečna a stejně vám to nepomůže.

 

Bezpečnostní dveře vyřeší úniky tepla za vás

Pořízením bezpečnostních dveří vyřešíte všechny problémy najednou. Jejich konstrukce je tvořena ze dřeva potaženého povrchovým pláštěm z oceli. Poradí si s výkyvy teplot i všemi přírodními vlivy. S novými dveřmi dochází i k výměně zárubní. Tím si zajistíte nejen vyšší bezpečnost, ale i skvělé tepelně-izolační vlastnosti. A aby byl výsledek 100%, jsou bezpečnostní dveře opatřeny ještě speciálním těsněním.

 

 

Nejen teplo, ale i hluk

Majitelé klasických vchodových dveří do bytu bývají často nešťastní z nadměrného hluku. Aniž byste chtěli, víte o všem, co se děje na chodbě. Bezpečnostní dveře nabízí kromě tepelně-izolačních vlastností i protihlukovou ochranu. Jejich pořízením tedy končí nedobrovolné poslouchání rozhovorů sousedů, hluk výtahu i štěkání psa z bytu pod vámi.

 

 

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků