Jaké těsnění do bezpečnostních dveří aneb jak nalepit těsnění do dveří?

2. 1. 2024

Při výměně těsnění si musíte počínat jako profesionál. Pokud si nevěříte, doporučujeme se obrátit na odborníky. Zjistíte, jaké těsnění je vhodné pro vaše vstupní dveře.

Ať už vás k výměně těsnění vede jakýkoliv důvod, do bezpečnostních dveří vždy používejte originální dodávaný výrobcem. Veškerá těsnění máme vždy k dispozici a rádi vám je zašleme poštou. V rámci záručního či pozáručního servisu pro vás s radostí provedeme i samotnou výměnu.

Jak nalepit těsnění do dveří?

Odhodlali jste se a po nastudování jak utěsnit dveře jste se rozhodli těsnění nalepit sami? Poradíme vám, jak na to. Nejprve musíte zjistit, zda máte samolepicí těsnění, nebo těsnění s drážkou.

Drážkové těsnění zvládne připevnit opravdu každý. Jediný problém, se kterým se můžete setkat, je špatný řez při utěsnění rohů. Pokud máte pryžové nebo silikonové těsnění, musíte si dát pozor, abyste ho příliš nenapnuli. Tím byste totiž mohli snížit jeho těsnost a životnost. Jakmile těsnění namontujete na rám, odřízněte přebytečný materiál. V případě, že zjistíte, že vaše dveře nemají těsnicí drážku, můžete si ji nechat vyrobit od řemeslníka.

Jak na samolepicí těsnění do dveří

A jak utěsnit vchodové dveře pomocí samolepícího těsnění? Nejprve zkontrolujte okraje rámu. Ty by měly být hladké a hlavně rovné. Jakékoliv praskliny nebo výstupky musíte jemně obrousit nebo případně vyplnit tmelem. Pak vše vyčistěte saponátem nebo jiným neabrazivním čisticím prostředkem.

Jakmile máte tyto přípravné práce za sebou, přiložte těsnění k okraji dveří, na který ho budete instalovat. Začněte nahoře a odstraňte asi 15 cm ochranné fólie. Těsnění pak ihned přitiskněte lepivou stranou ke dveřím. Takto pokračujte dále až dojdete na konec dveří.

Jakékoliv přebytečné těsnění pak odřízněte nožem. Až budete lepit kartáčovou lištu na spodní stranu dveří, ujistěte se, že se těsnění bude podlahy dotýkat opravdu jen zlehka.

Jakým způsobem vyměníte těsnění v bezpečnostních dveřích?

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků