Kukátko na dveře nebo jmenovku - jak ozdobit dveře pomocí doplňků?

7. 12. 2023

Chcete své dveře přivést k dokonalosti? Když lidé přemýšlí, jak ozdobit dveře, často skončí u různých nalepovacích ornamentů apod. A přitom si můžete dveře vylepšit tak, aby vám sloužily ještě lépe. Třeba pomocí designových doplňků. Které to jsou? Dočtete se v našem článku.

Jmenovky na dveře

Chtěli byste, aby kolemjdoucí hned věděli, že v tomto bytě nebo domě bydlíte právě vy? Nebo že za nimi čeká čtyřnohé překvapení, a tak nemá smysl pokoušet se o vloupání? S tím vám skvěle pomůžou kvalitní jmenovky na vchodové dveře do bytu nebo na vchodové dveře do domu.

Pořídíte je jak v oblíbené magnetické verzi, která je vhodná pro bezpečnostní dveře s ocelovým jádrem, tak ve variantě s praktickou oboustrannou lepicí páskou pro všechny ostatní dveře. Kromě hranatých jmenovek na dveře si můžete pořídit i anonymnější variantu, která je kulatá a obsahuje pouze číslo bytu.

Kukátko na dveře

Jmenovku už bychom měli, tak se pojďme zaměřit na další praktickou vychytávku, která ozdobí vaše dveře – dveřní kukátko. To se hodí opravdu každý den. Jakmile na vás totiž někdo zpoza dveří zazvoní, nebo třeba zaklepe, ale vy nevíte, kdo to je, je dobré mít možnost podívat se. A to aniž byste museli riskovat při pootevírání dveří. K tomu vám skvěle poslouží dveřní kukátko s krytkou.

Existují ve standardní i vylepšené variantě. Můžete si tak pořídit i panoramatické kukátko, které vám umožní vidět ještě větší úhel než to klasické. A pokud by vám ani to nestačilo, vždy můžete sáhnout po dveřním kukátku, které má efekt tzv. rybího oka a pokrývá maximum prostoru.

Klika na dveře

A teď to nejdůležitější – pořádná klika na dveře. Nejčastěji se setkáte s klasickou hladkou klikou nebo madlem na dveře. Můžete si ale vybrat také rovnou s matným prvkem, a to vždy v kombinaci klika-koule.

Pokud jste důvěřiví a potrpíte si na kliku na dveře z obou stran křídla, pak můžete dveře vyšperkovat i touto variantou v hladké lesklé úpravě.

Teď už víte, jak ozdobit dveře. Přidat ale můžete i další praktické a elegantní doplňky k bezpečnostním dveřím. Stačí si jen vybrat.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků