Pokud chcete navštívit náš brněnský showroom, zavolejte si prosím předem a zamluvte si konkrétní termín. V případě dalších poboček si ověřte dostupnost kontaktováním vámi vybrané prodejny. Děkujeme za pochopení. Vaše HT dveře.

Přídavný bezpečnostní zámek na dveřích

16. 2. 2018 | HT dveře

Váháte, jestli si vybrat levnější variantu s jedním zámkem nebo zvolit lepší zabezpečení za vyšší cenu? Zjistěte si nejprve všechny výhody a nevýhody. Máme pro vás krátké shrnutí.

Jediný dveřní zámek

Pokud jsou vaše dveře vybaveny jen jedním zámkem, je to sice levnější varianta, ale nespočet zamykacích bodů je v tomto případě ovládán pouze jedním klíčem a centrální zámek je tak velmi zatěžován.

Přídavný zámek

Pro chvíle, kdy jste právě doma (a kdy je podle statistik vloupání zamykat nutností), je vhodný přídavný horní zámek, vybavený tzv. vrtulkou, umožňující zamknutí z interiérové strany bez použití klíče. Přičemž váš spolubydlící, vracející se domů později, může zámek klíčem zvenku bez problémů odemknout. Zároveň je přídavný zámek vhodný pokud máte malé děti, které na horní zámek nedosáhnou a díky tomu nedojde k odemčení dveří bez Vašeho vědomí.