Vchodové dveře Antracit do domu i do bytu

8. 2. 2024

Hraje pro vás při výběru bezpečnostních dveří velkou roli také vzhled? A co třeba dveře antracit? Pokud hledáte vkusnou a přitom velmi moderní barvu, objednejte si vchodové dveře antracit.

S čím sladit vstupní dveře Antracit

Dveře do bytu či bezpečnostní dveře do domu by měly nejen plnit svou funkci, ale také by měly vhodně doplnit interiér. Tento výrazný designový prvek významně ovlivní celý vzhled místnosti za dveřmi, nejčastěji tedy chodby. Antracitové vchodové dveře třeba skvěle zapadnou do světlé místnosti s bílým, šedým nebo právě antracitovým nábytkem. S antracitem si dobře rozumí také světlý dřevěný dekor.

Elegantní antracitové dveře

Antracitová barva, pro někoho také tmavě šedá, břidlicová nebo asfaltová, má svůj původ v tmavě šedém až černém vzhledu druhu uhlí, tzv. antracitu.  Barva dveří bývá v interiéru často používána jako odstín pro výmalbu zdi a kovových prvků v domácnosti či nábytku.

Pokud si tedy vyberete vchodové dveře antracit 80 nebo 90 cm, dle rozměru vašich dveří, neuděláte chybu.

Antracitová barva v interiéru

Po desetiletí, ne-li staletí, byly jednobarevné interiéry trendy. Dnes je používání černé a bílé stále populární, ale na vzestupu je nová barva, a sice antracitová. Do interiéru vnáší spoustu energie, která může vytvářet příjemné a pohostinné prostředí, ve kterém budete rádi relaxovat.

Přestože je totiž antracit velmi tmavý, nejde o depresivní barvu. Naopak, antracitově šedá nám může pomoci cítit se klidně a na konci dne se konečně uvolnit. Kromě toho může použití tmavě šedé zlepšit koncentraci. Díky tomu se barva skvěle uplatní jak v domácím pracovním koutě, tak v obýváku nebo koupelně.

Lidé často volí antracitovou barvu pro všechny tyto místnosti a aby vše dohromady ladilo, vyberou také antracitové vchodové dveře nebo třeba jen malý prvek, jako je madlo na dveře antracit.

Někteří mají rádi koncepčnost natolik, že si pořídí i vnitřní dveře antracit. A pokud zlákají stylovým vzhledem svých dveří i sousedy, může být sladěná i chodba v bytovém domě, protože přibydou také vedlejší vchodové dveře antracit.

Nejste si jistí? Nechte si poradit

Pokud jste se stále nerozhodli, které dveře a v jakém dekoru, jsou pro vás ty pravé, ozvěte se nám nebo se přijďte poradit na jednu z poboček HT Dveří.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků