Vyplatí se bezpečnostní petlice na dveře?

1. 9. 2023

Chcete ochránit svůj domov i majetek? Pak vás možná napadlo nainstalovat si bezpečnostní petlici na dveře nebo závoru na dveře. Jde o zabezpečovací mechanismus, který znali už naši předci, a tak je léty prověřený. I když je ale petlice na dveře uzamykatelná, nemusí být vhodným řešením pro každé dveře.

Vhodná umístění petlice na dveře

Kvalitní zabezpečení je potřeba všude, na tom se jistě shodneme. Ale ne všechna místa jsou pro využití bezpečnostní závory na dveře vhodná. Pokud například máte chalupu či chatu, kterou chcete pořádně ochránit, využití petlice na dveře se přímo nabízí.

Stejně tak ji můžete nainstalovat na zahradní domek nebo garáž. V takovém případě je ale potřeba koupit opravdu kvalitní bezpečnostní petlici na dveře, která vám po 2 týdnech používání nezrezaví kvůli neustálému dešti a dalším povětrnostním podmínkám.

Pak totiž hrozí, že se ke svému majetku vůbec nedostanete, nebo se k němu ještě před vámi snadno dostane někdo jiný.

Investujte raději do bezpečnostních dveří

Petlice na dveře jsou naopak naprosto nevhodné jako zabezpečení vchodových dveří do bytu či rodinného domu. V takovém případě je lepší investovat do kvalitních bezpečnostních dveří, které se o ochranu vaší domácnosti dostatečně postarají.

Pokud tedy stále váháte nad tím, zda se vám bezpečnostní petlice na dveře vyplatí, rozhodněte se podle toho, kam ji chcete umístit a také kolik údržby jí můžete věnovat.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků