Vyplatí se bezpečnostní řetízky na dveře?

1. 9. 2023

Řešíte zabezpečení své domácnosti a vzpomněli jste si na historicky oblíbené řetízky na dveře? V minulosti je měly snad všechny dveře a bylo jedno, jestli šlo o byt v panelovém domě, nebo rodinný dům.

Lidé dnes chtějí mít jistotu, že budou moci bezpečně pootevřít dveře, aniž by jim hrozilo, že se k nim dostanou nezvaní návštěvníci. Často tak sahají po řetězu na dveře, který je ale bohužel velmi přeceňovaný. Abyste měli jistotu, že splní svou funkcí, musí jít o opravdu kvalitní bezpečnostní řetízek na dveře. Takových na trhu ale moc není.

Bezpečnostní řetěz na dveře vs. omezovač

Jakmile už jsou dveře pootevřené, není přitom nic snazšího, než pomocí vhodného nástroje řetízek ucvaknout nebo přeřezat. Mnohem lepší variantou, než jsou bezpečnostní řetízky na dveře, je tak omezovač otevírání dveří. Ten je již zabudován do dveří, díky čemuž nedochází k ničení dveřního křídla.

Omezovač můžete ovládat pomocí malé páčky umístěné nad klikou. V případě, že je páčka zamčená, je možné dveře otevřít maximálně na 5 cm. Pokud byste se ujistili, že návštěvník za dveřmi je pro vaši domácnost bezpečný, musíte bezpečnostní dveře nejdříve zavřít, odemknout páčku a teprve pak dveře plně otevřít.

Omezovač tak dobře funguje také jako prevence toho, aby vaše děti pouštěli do domova cizí lidi, nebo se bez povolení vydali na průzkum venkovního světa.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků