Co vše zahrnuje zednické zapravení dveří?

24. 7. 2018

Cena bezpečnostních dveří také zahrnuje zednické zapravení dveří a nových zárubní. Co vše tento proces obnáší a kolik vás bude stát? Máme pro vás bližší informace.

Co je v ceně:

Zednické zapravení námi dodávaných bezpečnostních dveří zahrnuje zabetonování nových zárubní a následné úpravy okolí zárubní omítkovou směsí. Každý montér používá materiál dle svého uvážení. Montéři nemají povinnost mít všechny druhy materiálů a směsí. Montér vždy provede zednické zapravení a konečné úpravy jsou v kompetenci zákazníka (např. výmalba, obložení, speciální druh omítky). Tyto činnosti jsou zahrnuty již v ceně dveří. Jaká je přiměřená cena za bezpečnostní dveře?

Za co je potřeba si připlatit:

Pokud jsou vaše staré dveře a zárubně netypizované a bude tedy potřeba bourat, sekat, vyzdívat a betonovat prostor větší než 2 centimetry po obvodu zárubně, musíte počítat s příplatkem za tyto práce, účtovaným dle skutečné spotřeby materiálu a počtu hodin, které jimi naši pracovníci stráví. V případě zalité zárubně do panelového skeletu, následné vysekání a začištění se bude účtovat příplatek od 2 000 Kč do 5 000 Kč vč. DPH.

Příplatek za realizaci dveří instalovaných do bytů umístěných ve zděných bytových domech je způsoben nejen větší časovou náročností, demontáží staré zárubně, montáže nové, ale použitím většího množství materiálu. Tento příplatek je 2 000 až 5 000 Kč vč. DPH. Výše příplatku se odvíjí od stavu zdiva a podlahy a šíře špalety, přičemž výše příplatku je stanovena předem v objednávce. Samozřejmostí jsou i vícepráce za zazdívání nadsvětlíků, bočních světlíků, nebo osazování zárubní do širších druhů zdiva, tato cena se stanovuje zvlášť. Výjimečně se cena za vícepráce může navýšit na místě, po domluvě mezi zákazníkem a montérem.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků