Přiměřená cena bezpečnostních dveří?

8. 5. 2024

Přemýšlíte nad koupí bezpečnostních dveří a nevíte, jak velká vás čeká investice? Zajímá vás cena výměny vchodových dveří do bytu? Máme pro vás informace o výdajích, které s výměnou vstupních dveří souvisí.

Kolik mě budou nové bezpečnostní dveře stát?

Odpověď na tuto otázku není jednoduchá. Obecně lze říci, že pro kvalitní certifikované dveře s bezpečnostní třídou 3 je minimální cenová hranice stanovena na 20 tisících korunách (dveře PREMIUM). Pokud se rozhodnete pro dveře s cenou výrazně nižší, může dojít k tomu, že koupíte produkt nekvalitní, padělaný nebo od firmy, kterou v případě reklamace nebo potřebného servisu dříve či později nenajdete.

V případě, že vás zajímá cena vchodových dveří do bytu, pak musíte počítat s vyšší částkou. Tyto dveře totiž zpravidla musí mít i protipožární vlastnosti, a tak je cena dveří a zárubní logicky odlišná. Například cena dveří Magnum začíná na 33 990 Kč. Cena výměny vchodových dveří v paneláku se tak vždy odvíjí od částky za dveře, materiál i služby. U dobrých prodejců máte vše (kromě vzdálenější dopravy) již zahrnuto v ceně, kterou vidíte na webu.