Pokud chcete navštívit náš brněnský showroom, zavolejte si prosím předem a zamluvte si konkrétní termín. V případě dalších poboček si ověřte dostupnost kontaktováním vámi vybrané prodejny. Děkujeme za pochopení. Vaše HT dveře.

Dřevo v kombinaci s ocelí nebo plast? Vyberte správné vchodové dveře

16. 2. 2018 | HT dveře

Koupě vstupních dveří není jednoduchá záležitost. Jelikož jsou dlouhodobou investicí, vyplatí se jejich výběr pečlivě zvážit. Jeden z kamenů úrazu bývá materiál. Jsou lepší plastové nebo dřevěné dveře v kombinaci s ocelí? Rozhodnutí není jednoduché, ale s našimi radami budete volbě o krok blíž.

S plastovými dveřmi zvolíte méně náročnou údržbu

Plastové dveře lidé často zvolí především kvůli nízké ceně. Oproti dřevěným dveřím ale více přitahují prach, takže je musíte častěji umývat.Větším problémem je materiálová nestálost s ohledem na změnu venkovních teplot a klimatu. Tím dochází k jejich sedání, následné drhnutí o zárubně a musejí se velmi často seřizovat. V některých případech se jejich konstrukce po pár letech i zcela zbortí. Jedna z výhod plastových dveří spočívá v tom, že mohou mít jakoukoliv barvu, včetně napodobenin dřeva nebo kovu. Nabízí tak univerzální designový prvek do domácnosti. Bohužel je ale tento materiál znám svou nízkou mírou bezpečnosti.

Pusťte do domu přírodní dřevěný materiál

Výroba dveří ze dřeva je mnohem méně náročná pro životní prostředí. V kombinaci s ocelí má také vynikající tepelně-izolační vlastnosti a tvarovou stabilitu. Oproti plastovým dveřím se dřevěné také snadněji opravují, renovují a zároveň mohou být certifikovány na bezpečnostní třídu. Díky potažení povrchu kvalitní folií je následně jejich údržba velmi jednoduchá a vzhled přirozený. S variabilitou materiálu vám dřevěné dveře nabídnou větší možnosti při volbě atypických tvarů.

Materiál má ale vliv na hmotnost dveří. Proto je potřeba je zasadit do kvalitních zárubní, které je unesou. Takto seskládané dveře následně nepotřebují téměř žádnou údržbu.

Ochraňte svůj domov před zloději i nevítaným hlukem

V žádném případě nepodceňujte bezpečnost svého domova. Pokud se zaměříte na kvalitní vstupní dveře, získáte s nimi i zabezpečení domácnosti. Často totiž splňují nejpřísnější protipožární a kouřotěsné požadavky. Těsnění dveří zajistí nejenom tepelnou izolaci šetřící výdaje na topení, ale také protihlukovou izolaci, která nepřenese hluk zpoza dveří. Neposledním faktem je, že dveře podléhají přísným bezpečnostním zkouškám s vysokou odolností proti nezvaným návštěvníkům.

Kvalita na prvním místě

Ať už se rozhodnete pro dveře plastové nebo dřevěné v kombinaci s ocelí, nepodceňujte kvalitu dveří a nevolte automaticky nejlevnější verzi. Počáteční investice by sice byla menší, v dlouhodobém měřítku se vám ale nevyplatí. Problémy se zkroucenými dveřmi kvůli teplotním a povětrnostním podmínkám by byly jen začátek. Dveře neměníte jen na pár let a je potřeba aby jste se za nimi cítili bezpečně.