Jak ze dveří vymontovat zámek?

3. 8. 2023

Potřebujete vyměnit zámek bezpečnostních dveří? Máme pro vás jednoduchý návod, jak na to. Jen si dejte pozor, jestli se jedná o horní, nebo spodní zámek do bezpečnostních dveří.

Jak vyměnit zámek u dveří

Lidé se nás často ptají, jak vyměnit zámek, nebo konkrétně jak vyndat zámek ze dveří. Není to nic složitého a většinou to zvládne každý. Jde jen o to provést výměnu zámku u bezpečnostních dveří opravdu pečlivě. Níže popisujeme, jak na nový zámek do dveří v jednotlivých případech, které můžou nastat.

Horní zámek

Horní zámek je možné vytáhnout standardním způsobem po demontáži bočního zajišťovacího šroubu. Do vložky následně zastrčte klíč, mírně jím pootočte a vložku následně vytáhněte. Horní zámek se někdy také označuje jako přídavný zámek a často jej najdete u bezpečnostních dveří.

Spodní zámek

O něco složitější je to u spodního zámku, kdy je nejdříve potřeba demontovat kování kliky a překrytí vložky proti odvrtání. Následně je možné aplikovat stejný postup jako u vložky horní.

Jak vyměnit bezpečnostní zámek

V případě dotazu, jak vyměnit bezpečnostní zámek za nový zámek do bezpečnostních dveří, je odpověď komplikovanější. Rozhodně by to neměl dělat laik, ale odborná firma. Obzvláště tehdy, kdy je na zámek navázané pojištění domácnosti. V tomto případě tedy doporučujeme neriskovat a raději se spolehnout na zámečníky profesionály.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků