Jaké bezpečnostní dveře do paneláku?

6. 5. 2024

Pokud bydlíte v panelovém bytě, mají zloději jedinou možnost, jak se k vám dostat. Skrze vstupní dveře. Investice do bezpečnostních dveří se tedy jednoznačně vyplatí. Jaké dveře jsou vhodné do panelového bytu a na co byste při výběru neměli zapomenout?

Jaké dveře se hodí do panelového bytu?

Panelákové dveře do bytu jsou ideální s bezpečnostní třídou 3, které by vám spolu s bezpečností měly přinést také tepelnou izolaci a odolnost vůči vnějším hlukům. Aby se těchto vlastností docílilo, je nutná také výměna původní zárubně za novou, kvalitní. Ta musí odpovídat tloušťce panelu.

Dveře včetně zárubně by pak měly mít dvě těsnění a jedno až dvě těsnění i v prahu, odkud se do bytu dostává nejvíce hluku. Vždy se před výměnou dveří informujte zda jsou požadovány protipožární vlastnosti bezpečnostních dveří do paneláku. Tuto informaci vám vždy sdělí správce domu.

Kvalitní vchodové dveře do paneláku

Jak poznáte opravdu kvalitní vchodové dveře do paneláku? Už na první pohled musí být jasné, že jde o moderní dveře do paneláku, které můžou působit až luxusním dojmem. Uvnitř se pak skrývá ocelová konstrukce, která tvoří jádro dveřního křídla.

Bezpečnostní vchodové dveře do bytu v paneláku by navíc měly mít správnou certifikaci. Nejčastěji se setkáte s bezpečnostní třídou 3, která je dostačující pro běžné domácností. Pokud jste vášnivý sběratel drahého umění, můžete uvažovat i nad vyšší bezpečnostní třídou dveří, ale ve většině případů to není potřeba. Zloději se vchodovým bezpečnostním dveřím do bytu v paneláku zpravidla obloukem vyhýbají. Moc dobře ví, že snaha o jejich překonání je totiž zbytečná.

Pokud chcete využít přednosti vstupních dveří do paneláku naplno, pořiďte si ty, které jsou zároveň označené jako protihlukové dveře do paneláku. Významně vám totiž usnadní život. Díky dvojitému těsnění dveří dokáží ztlumit hluk přicházející z chodby až o 44 dB. Co si pod tím představit? Třeba štěkání sousedovic psa, bouchání dveří od výtahu nebo dupání po schodech. Nic z toho už v bytě neuslyšíte.