Levné dveře aneb proč raději investovat do kvalitních?

8. 2. 2024

Potřebujete nové vchodové dveře do domu? Tak to už jste určitě narazili na marketingové nápisy a hesla typu – vchodové dveře levné, vchodové dveře do bytu levně nebo bezpečnostní dveře levně. Málokdo už vám ale řekne, jak to s těmi levnými dveřmi opravdu je. A právě proto je tu náš článek.

Levné vchodové dveře

Začněme tím, že ne všechny levné dveře jsou špatné. Třeba pokud chcete levné dveře a zárubně, nemusí to být na škodu. Ale pouze v případě, že je chcete umístit jako vstupní bránu do jednotlivých místností. Například do obývacího pokoje nebo na toaletu.

Horší už to bude, když se rozhodnete pořídit si levné dveře do bytu nebo vchodové dveře do domu levně. Ty dveře, které vás totiž dělí od sousedů nebo venkovního světa, by totiž vždy měly splňovat určitá kritéria. A to většinou levné venkovní dveře nezvládnou.

Pojďme si shrnout přednosti i nedostatky levných dveří

Výhody levných dveří:

  • Levné řešení
  • Rychlý výběr
  • Tvoří bariéru mezi vaším domovem a okolním světem

Nevýhody levných dveří:

  • Často jsou z nekvalitního materiálu
  • Spojení jednotlivých prvků nebývá dobře provedeno
  • Nemívají dobré těsnění
  • Snadno se přes ně kdokoliv dostane
  • Dlouho nevydrží
  • Často potřebují servis
  • Neochrání vás před ohněm ani hlukem

Bytové dveře levně? Radši ne

Pořídit si vchodové dveře levně tak dává smysl jen tehdy, kdy je koupíte ve slevě. A tím myslíme opravdovou slevu, ne uměle vytvořenou s přeškrtnutou částkou, za kterou by se nikdy nemohly prodávat.

Jinak si levné vchodové dveře do bytu nebo levné vchodové dveře do domu raději nekupujte. Pravděpodobně totiž nejste připraveni na rizika, která by to s sebou přineslo. Lepší je trochu si připlatit a mít spolehlivé dveře, které vám vydrží tak dlouho, že nakonec vlastně ušetříte. Často totiž mnohonásobně přežijí levné dveře do bytu, které byste za tu dobu museli kupovat třeba 3x.

Obzvlášť velký pozor si dejte na „levné bezpečnostní dveře”, protože nic takového neexistuje. Přece jen kvalitní ocelová konstrukce s dvojitým těsněním, trny proti vysazení dveří z pantů a několika zamykacími body opravdu něco stojí.

Pokud tedy chcete spolehlivé vchodové dveře, které vám dlouho vydrží a přinesou výhody bezpečí, ochrany před ohněm, hlukem a únikem tepla, pak vybírejte z široké nabídky kvalitních bezpečnostních dveří, které mají tu správnou cenu.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků