Jakou bezpečnostní třídu dveří?

16. 2. 2018 | HT dveře

Hlavním pojmem, se kterým se při výběru bezpečnostních dveří budete setkávat, je bezpečnostní třída dveří. Co to vlastně znamená a jak si správně vybrat? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace.

Jakou bezpečností třídu vybrat?

Pokud se chystáte na koupi nových bezpečnostních dveří, volte bezpečnostní třídu 3. Nižší třída se vám vyplatí pouze v případě, pokud máte v plánu nemovitost vlastnit jen po přechodnou dobu nebo jste opravdu velmi limitováni financemi. Pokud byste chtěli získat levnější pojistku na vybavení bytu, na tuto nižší třídu se vám to nepodaří.

Pro náročné majitele

Bezpečnostní třída 4, která je finančně náročnější, je vhodná především pro nemovitosti, v nichž majitel uchovává drahé umění, zbraně apod. Tuto bezpečnostní třídu vám většinou určí samotná pojišťovna. Pro běžný byt nebo dům jsou tyto dveře ale zbytečné.

Jak obstojí dveře Premium proti zlodějům?

Loni v létě jste nám po vykradení sklepů nainstalovali troje bezpečnostní dveře. Minulý týden se zloději pokusili opět vloupat do sklepů, které už jsou však zabezpečeny vašimi dveřmi. Snažili se dveře vypáčit okolo zámků i pantů a pokusili se narušit oplechování, ovšem bezúspěšně. Dveře se "nedaly".

Radka Vanurová

Více o dveřích Premium