Pokud chcete navštívit náš brněnský showroom, zavolejte si prosím předem a zamluvte si konkrétní termín. V případě dalších poboček si ověřte dostupnost kontaktováním vámi vybrané prodejny. Děkujeme za pochopení. Vaše HT dveře.

Jsou nutné protipožární bezpečnostní dveře?

16. 2. 2018 | HT dveře

Pokud chcete vyměnit vstupní dveře za nové, ujistěte se, jestli nemáte povinnost koupit dveře protipožární. Vyhnete se tak komplikacím, které s tímto mohou být spojeny.

Kdy je potřeba myslet na protipožární dveře?

Ne ve všech případech je potřebné kupovat drahé a těžké protipožární dveře. Vždy ale záleží především na tom, jestli máte jako majitel nemovitosti povinnost váš byt tímto způsobem proti požáru chránit. Vychází se přitom z mnoha aspektů.

Jedním z nejdůležitějších je režim, v jakém byl dům a prostor okolo bytu kolaudován. Zjednodušeně se dá říci to, že pokud byl dům stavěn a byt kolaudován s protipožárními dveřmi, nové dveře nesmí tyto parametry zhoršovat a měly by proto být nahrazeny opět dveřmi protipožárními.

Naopak v bytech, kde při kolaudaci protipožární dveře instalovány nebyly, není jejich protipožární vlastnosti potřeba dodržet. Proto je při výběru nových dveří do bytu vždy potřebné, abyste si jako majitelé bytu nutnost vybavení protipožárními dveřmi nejdříve řádně ověřili.

Můžete využít i levnější variantu

Zvýšit protipožárnost základních bezpečnostních dveří se dá i za výrazně nižších nákladů, pomocí protipožární pásky a protipožárního kukátka. Finance a náklady na pořízení jsou pak nižší a ušetřené peníze můžete použít na zakoupení nadstandardní doplňkové výbavy.

Související články: