Pozor, pozor! Podzimní akce je tu! Od 1. 9. do odvolání koupíte bezpečnostní i protipožární dveře Magnum za pouhých 31 990 Kč! Magnum je náš univerzální voják, podívejte se, co všechno umí.

Jsou nutné protipožární bezpečnostní dveře?

16. 2. 2018

Pokud chcete vyměnit vstupní dveře za nové, ujistěte se, jestli nemáte povinnost koupit dveře protipožární. Vyhnete se tak komplikacím, které s tímto mohou být spojeny.

Kdy je potřeba myslet na protipožární dveře?

Ne ve všech případech je potřebné kupovat drahé a těžké protipožární dveře. Vždy ale záleží především na tom, jestli máte jako majitel nemovitosti povinnost váš byt tímto způsobem proti požáru chránit. Vychází se přitom z mnoha aspektů.

Jedním z nejdůležitějších je režim, v jakém byl dům a prostor okolo bytu kolaudován. Zjednodušeně se dá říci to, že pokud byl dům stavěn a byt kolaudován s protipožárními dveřmi, nové dveře nesmí tyto parametry zhoršovat a měly by proto být nahrazeny opět dveřmi protipožárními.

Naopak v bytech, kde při kolaudaci protipožární dveře instalovány nebyly, není jejich protipožární vlastnosti potřeba dodržet. Proto je při výběru nových dveří do bytu vždy potřebné, abyste si jako majitelé bytu nutnost vybavení protipožárními dveřmi nejdříve řádně ověřili.

Můžete využít i levnější variantu

Zvýšit protipožárnost základních bezpečnostních dveří se dá i za výrazně nižších nákladů, pomocí protipožární pásky a protipožárního kukátka. Finance a náklady na pořízení jsou pak nižší a ušetřené peníze můžete použít na zakoupení nadstandardní doplňkové výbavy.

Související články:

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků