Na co se zaměřit při výběru vchodových dveří?

27. 10. 2023

Vstupní dveře jsou bezesporu jedním z designových doplňků vašeho domu či bytu. Estetické hledisko je sice důležité, zaměřte se ale také na jejich funkčnost a technické parametry.

Zvolte vhodný materiál

Na výběr máte z několika materiálů vchodových dveří do domu i vchodových dveří do bytu:

  • Dřevo – náročnější na údržbu, vyžaduje pravidelnou péči
  • Plast – cenově dostupný, výrazně se však liší kvalitou jednotlivých modelů, levnější varianty vám tedy nemusí moc dlouho vydržet, časté seřizování, velká roztažnost materiálu s ohledem na venkovní vlivy
  • Hliník – nejkvalitnější, ale i nejdražší
  • Dřevo v kombinaci s ocelí a fólií

Při porovnání z hlediska ceny a užitných vlastností vychází jako nejlepší varianta materiálu plast. Je však důležité si uvědomit, že by vám dveře měly dlouho sloužit. Nebojte se zainvestovat a pořiďte si kvalitnější dveře v kombinaci několika materiálů, které vám zajistí stabilitu a konstrukční pevnost.

Vchodové dveře do domuKvalitní dveře vám budou sloužit opravdu dlouho.

Zaměřte se na bezpečí a odolnost

Venkovní vchodové dveře patří k nejnamáhanějším prvkům vašeho domu. Musí vydržet změny počasí a časté používání. Vyberte si správné bezpečnostní dveře, které ochrání váš dům proti zlodějům a jsou zároveň odolné proti poškrábání a oděrkám. Kvalitu poznáte podle certifikací, které se u dveří uvádějí.
Platí, že správné bezpečnostní dveře by měly splňovat následující:

  • Zajistí vám ochranu proti nezvaným návštěvníkům (zabezpečení závisí na výši bezpečnostní třídy, nejpoužívanější je třída 3).
  • Mají tepelně-izolační vlastnosti, díky kterým ušetříte peníze za topení.
  • Díky protihlukovosti omezí zvuky zvenčí.
  • Některé modely splňují protipožární požadavky podle třídy EI 30.

Důležitý je i vzhled

Kromě bezpečnostních vlastností musí dveře i dobře vypadat a měly by ladit se vzhledem vašeho domu. Pro jakýkoli materiál je nabídka barevných variant poměrně velká. Pěkným doplňkem je prosklení mléčným nebo zrcadlovým sklem, které vaši chodbu přirozeně prosvětlí.

Vchodové dveře do domu v dekoru zlatý dub se světlíkem Dveře Perfect

Bezpečnostní dveře jsou správným řešením i do bytu

Volíte-li dveře do paneláku nebo cihlového domu, postupujte obdobně jako u rodinných domů. I zde oceníte bezpečnostní dveře a především jejich protihlukové vlastnosti, které vám zaručí pohodlné bydlení bez rušivých zvuků z chodby. Vhodnou bezpečnostní třídou pro dveře do bytu je třída 3. Kromě 15 zamykacích bodů vám zaručí levnější pojištění na vybavení bytu a ochrání vás před zloději.

Vyberte si dodavatele, který vyřeší vše za vás

Při volbě dodavatelů chtějte kvalitní služby. Správný dodavatel zajistí kompletní dodání a montáž a ochotně s vámi prokonzultuje vše, co vás bude zajímat. Máte právo vědět, jak bude celá realizace probíhat a nechat si zpracovat nezávazný návrh. Zajímejte se o hotové projekty, na kterých dodavatel pracoval a zjistěte si reference. Certifikace daných výrobků je neméně důležitá, stejně jako velikost firmy, její dohledatelnost a zázemí s možností zajistit záruční i pozáruční servis.

Montáž bezpečnostních dveříSprávný dodavatel vám ušetří spoustu starostí a vyřeší skoro vše za vás

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků