V jaké fázi rekonstrukce bytu pořídit bezpečnostní dveře?

30. 5. 2024

Pokud se pouštíte do kompletní rekonstrukce bytu, důležitou otázkou je, v jaké fázi nechat namontovat bezpečnostní vstupní dveře. Rozmyslete si vše včas a ušetříte se zbytečných poškození nebo dalších nákladů.

Rekonstrukce domu nebo nová pokládka?

V případě rekonstrukce panelákového bytu je vhodné nechat realizaci výměny dveří na dobu, kdy jsou hotové bourací práce, likvidace stavební suti a vystavěny nové konstrukce (sádrokarton, Ytong).

Bezpečnostní dveře jsou odolné proti poškození a i po montáži dveří jsou chráněny ochrannou folií odolnou např. proti postříkání barvou. Dále je možné dveře chránit nalepením kartonového obalu, který máme vždy k dispozici z původního balení dveří. 

Pokud budete pokládat novou podlahu, je potřeba poradit se ohledně načasování montáže bezpečnostních dveří s odborníky na dveře. Důležitým faktorem je totiž výška nové podlahy.

Přečtěte si, jestli je lepší pořídit bezpečnostní dveře před pokládkou podlahy nebo až po ní.

Cena výměny vchodových dveří do bytu

Říkáte si, kolik taková výměna dveří může stát? Ne každý má neomezený budget a je logické, že po kompletní rekonstrukci bytu už ho asi moc nezbývá. Proto je dobré s touto investicí do výměny dveří v paneláku počítat předem a připravit se na ni.

Na kolik vás tedy výměna vchodových dveří vyjde? Pokud si pořídíte obyčejné dveře, které nebudou mít jinou funkci, než že budou tvořit pomyslnou bariéru mezi vámi a sousedy, pak se dle kvality použitého materiálu můžete pohybovat od 10 000 do 20 000 Kč. Takové dveře se ale můžou časem začít deformovat kvůli nasávání vlhkosti, nebudou správně těsnit a zároveň se přes ně dostane i začínající lupič.

Je proto lepší investovat do výměny bezpečnostních dveří, které se postarají o klid, ticho a již zmiňované bezpečí vaší domácnosti. Ty pořídíte už od 33 000 Kč, což se může sice zdát, jako větší částka, ale kvalitní materiály a práce bohužel něco stojí. A stejně tak váš klidný spánek. Tak na to myslete už při rekonstrukci a výměně dveří v paneláku, kde nikdy nevíte, kdo se v domě pohybuje.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků