Jak nasadit dveře do pantů

10. 10. 2023

Přemýšlíte, jak nasadit dveře do pantů tak, aby si správně sedly? Nebojte, nejste v tom sami. Hned na začátek je ale potřeba říct, že zkrácení pantů je sice varianta, která vám může usnadnit celý proces, ale v případě bezpečnostních pantů na dveře také významně uškodit funkčnosti vašich dveří.

Pokud už máte vyvrtané otvory do dveří, můžete dveřní křídlo opatrně umístit do pantů. Pak použijete šrouby k upevnění dveří, které pevně utáhnete. Následuje kontrola vyváženosti dveří. V případě, že se špatně zavírají, drhnou nebo vydávají skřípavé zvuky, je potřeba znovu poladit panty na dveře.

Chcete si pořídit bezpečnostní dveře a namontovat je svépomocí? Nasazení bezpečnostních dveří do pantů může být velmi náročný úkol, který obvykle vyžaduje znalosti a dovednosti. Pokud tyto zkušenosti nemáte, doporučujeme svěřit tento úkol profesionálům. Ozvěte se nám a my Vám s výběrem i montáží bezpečnostní dveří rádi pomůžeme.

Zabezpečení pantů na vchodové dveře

Chcete mít jistotu, že k vám nepřijdou lupiči a dveře jednoduše nepřekonají? Pak si musíte pořídit bezpečnostní dveře, které mají speciální zabezpečení dveří proti vysazení.

Nejčastěji se setkáte s různými typy zábran proti vysazení dveří, třeba bezpečnostními trny nebo přídavnými lištami. V případě druhého zmíněného jde o levnější variantu, pokud zatím nemůžete investovat do kvalitních dveří s bezpečnostní třídou dveří 3.

Ty není možné vysadit ani překonat obvyklými způsoby, které zloději volí nejčastěji. Například odvrtáním zámku nebo pomocí kladiva.

Prohlédněte si nabídku bezpečnostních dveří se speciálními trny.
 

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků