Jak zateplit dveře

2. 1. 2024

Toužíte po teple v domácnosti, ale vaše dveře bohužel dobře netěsní a veškeré teplo, které vaše topení vyprodukuje tak přijde vniveč? Zateplení vchodových dveří není samozřejmostí a obzvláště u starších variant může úplně chybět, nebo už je zastaralé. Jak tedy zateplit dveře, aby to opravdu mělo smysl? Poradíme.

Jak na zateplení vstupních dveří

Způsobů, jak je možné zateplit dveře, je několik. Ne všechny izolace dveří jsou však efektivní.

  • Dvojité dveře – toto řešení si můžete dovolit pouze pokud bydlíte ve starém domě s širokými stěnami. Můžete si nechat vyrobit dvojité dveře i se zárubní a těsnění podél celého obvodu dveří. Počítejte ale, že bude realizace velmi složitá a výrazně si připlatíte.
  • Závěs – nejjednodušší varianta, při které nemusíte sahat na dveře. Hutná látka pověšená v zádveří slouží jako částečná zvuková bariéra. Nevýhodou je vzhled a neustálé motání do závěsu není příliš praktické. 
  • Čalounění – zateplení vstupních dveří můžete vyřešit také vnitřním čalouněním. I toto řešení nevypadá příliš dobře, dveře navíc kvůli koženému potahu ztrácí protipožární odolnost a můžete si tak zadělat na vážné problémy.

Ani jedno z těchto řešení není 100%. Pokud chcete mít jistotu, že se vám investice do tepla opravdu vyplatí, měli byste sáhnout po nových dveřích.

Jedinou jistotou jsou bezpečnostní dveře

Na první pohled se může zdát, že je pořízení nových dveří kvůli zajištění tepla zbytečnou investicí. S bezpečnostními dveřmi ale získáte výhody, které opravdu oceníte. Jejich součástí je dvojité těsnění a patentované složení dveřního křídla, které se postará o to, aby vám teplo z domova neunikalo.

Další předností jak pak také ochrana před hlukem. Kvalitní izolace bezpečnostních protihlukových dveří totiž dokáže ztlumit hluk z chodby až o 44 dB. Díky tomu už neuslyšíte zvuky z běžných činností jako jsou kroky z chodby, rozhovory sousedů nebo hlasitý výtah.

A kromě toho budete mít jistotu, že v případě vypuknutí požáru budete mít dostatek času na útěk nebo vyčkání na hasiče. Tepelná izolace dveří tak není to jediné, co koupí nových dveří získáte.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků