Zamezte hluku jednou provždy s protihlukovými dveřmi

26. 6. 2023

Kroky na chodbě, vyprávění sousedských zážitků nebo hlasitý výtah – i to jsou zvuky, které mohou rušit náš život. Jak utěsnit dveře proti hluku, vyhnout se chybám a vytvořit si doma tu pravou oázu klidu?

Proč se nepouštět do odhlučnění stávajících dveří?

Pokud přemýšlíte, jak odhlučnit dveře, a chtěli byste dát šanci svým stávajícím dveřím, počítejte s vyšší cenou a ne moc hezkým výsledkem.

Celkový průběh zahrnuje vysazení dveří a aplikaci protihlukové izolace. Aby systém fungoval, jsou dveře opatřeny čalouněním. To by mělo být umístěno na stranu, odkud proudí hluk. V praxi to tedy znamená, že na vaše stávající dveře montážníci umístí další vrstvu koženého čalounění, která se nemusí každému líbit. Zvuková izolace dveří je pak kompletní, avšak nepříliš vzhledná a efektivní.

Vnitřní čalounění neplní účel

Chcete-li odhlučnění vchodových dveří provést zevnitř vašeho bytu, budete muset investovat více peněz. Pro odhlučnění se totiž často používá molitan či jiný materiál pohlcující zvuk. Ten se potom překrývá koženkou, která však jeho pohltivost výrazně snižuje. V případě, že použijete levnější materiály a umístíte čalounění na vnitřní stranu dveří, bude výsledek prakticky nulový.

Konec sousedským debatám

Ať už vás ruší děti běhající po schodišti, sousedé hádající se na chodbě, nebo bouchání dveřmi od výtahu, věřte, že v ani v bytovém domě nemusíte trpět. Jen se musíte rozhodnout utnout přísun nevyžádaných zvuků, zapomenout na své staré dveře a pořídit si nové protihlukové vchodové dveře do bytu. Čím dříve to uděláte, tím dříve budete mít zasloužený klid.

Klíčový je průchod zvuku

Čím jsou vstupní dveře do bytu protihlukové tak výjimečné? Vždy se u nich testuje průchod zvuku. Opravdu kvalitní protihlukové dveře s certifikátem umí díky speciální patentované konstrukci a dvojitému těsnění pohltit až 44 dB. Otravné zvuky z chodby tak do vašeho bytu rozhodně neproniknou.

Kvalitní dveře vás ochrání nejen před hlukem

Pořízení nových protihlukových dveří je sice vyšší investicí, získáte jí ale mnohem víc než jen kvalitní izolaci dveří proti hluku a vysněné ticho. Bezpečnostní protihlukové dveře nabízí také protipožární odolnost, izolační vlastnosti proti úniku tepla a ochrání vás i před zloději. Vyrábí se v široké škále barev a materiálů, z které si vybere opravdu každý. Chcete se dozvědět o protihlukových dveřích více? Zjistěte, jaká je cena protihlukových dveří nebo se podívejte, jak probíhá samotná montáž bezpečnostních dveří.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků