Pokud chcete navštívit náš brněnský showroom, zavolejte si prosím předem a zamluvte si konkrétní termín. V případě dalších poboček si ověřte dostupnost kontaktováním vámi vybrané prodejny. Děkujeme za pochopení. Vaše HT dveře.

Zamezte hluku jednou provždy

16. 2. 2018 | HT dveře

Kroky na chodbě, vyprávění sousedských zážitků nebo hlasitý výtah – i to jsou zvuky, které mohou rušit náš život. Jak se vyhnout chybám a vytvořit si doma tu pravou oázu klidu?

Proč se nepouštět do odhlučnění stávajících dveří?

Pokud uvažujete o odhlučnění dveří jako o možném řešení, počítejte s vyšší cenou a ne moc hezkým výsledkem. Celkový průběh zahrnuje vysazení dveří a aplikaci protihlukové izolace. Aby systém fungoval, jsou dveře opatřeny čalouněním. To by mělo být umístěno na stranu, odkud proudí hluk. V praxi to tedy znamená, že na vaše stávající dveře montážníci umístí další vrstvu koženého čalounění, která se nemusí každému líbit.

Vnitřní čalounění neplní účel

Chcete-li odhlučnění vchodových dveří provést zevnitř vašeho bytu, budete muset investovat více peněz. Pro odhlučnění se totiž často používá molitan či jiný materiál pohlcující zvuk. Ten se potom překrývá koženkou, která však jeho pohltivost výrazně snižuje. V případě, že použijete levnější materiály a umístíte čalounění na vnitřní stranu dveří, bude výsledek prakticky nulový.

Kvalitní dveře vás ochrání nejen před hlukem

Pořízení nových protihlukových dveří je sice vyšší investicí, získáte jí ale mnohem víc než jen ticho. Bezpečnostní protihlukové dveře nabízí také protipožární odolnost, izolační vlastnosti proti úniku tepla a ochrání vás i před zloději. Vyrábí se v široké škále barev a materiálů, z které si vybere opravdu každý