Venkovní vchodové dveře: Bezpečnost a styl pro váš domov

29. 6. 2024

Když vybíráte venkovní vchodové dveře, jde nejen o estetický prvek vašeho domu, ale především o bezpečnost a tepelnou izolaci. Vchodové dveře venkovní chrání váš domov před nepříznivým počasím, hlukem z ulice a nezvanými hosty. Jak vybrat ty správné a na co se zaměřit?

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost by měla být při výběru vstupních vchodových dveří vždy prioritou. Moderní vnější vchodové dveře nabízejí několik bezpečnostních prvků, jako jsou vícebodové zámky, odolné kování, kolíky proti vysazení a kvalitní materiály, které odolají pokusům o vloupání. Důležité je také myslet na certifikaci dveří, která potvrzuje jejich bezpečnostní standardy. Ideální variantou je bezpečnostní třída 3, pokud máte doma drahé umění nebo třeba zbraně, je můžete zvolit i vyšší.

Tepelná izolace a úspora energie

Dalším důležitým aspektem je tepelná izolace. Zateplené vchodové dveře pomáhají udržet stabilní teplotu v interiéru, což vede k úsporám na vytápění. Kvalitní izolační materiály (dvojité těsnění) a konstrukce dveří minimalizují tepelné ztráty a zároveň zabraňují průvanu.

Rozměry dveří

Při výběru venkovních dveří je potřeba zohlednit i jejich rozměry. Standardní šířky dveří jsou venkovní dveře 80 cm a venkovní dveře 90 cm. Výběr správné šířky závisí na stavebním otvoru a na vašich konkrétních potřebách. Širší dveře mohou být praktické například při stěhování nábytku.