25. 2. 2018 | HT dveře

Jak poznám, jaký druh a rozměr dveří potřebuji?

Vybíráte bezpečnostní dveře, ale nevíte, jaký typ je pro vás ideální? Jestli levé, nebo pravé a jakou by měly mít šířku a délku? Přichystali jsme pro vás jednoduchý návod, jak vše poznat a změřit.

Levé, nebo pravé dveře?

Základem je poznat, jestli potřebujete bezpečnostní dveře levé, nebo pravé. Jak na to? Stoupněte si ke dveřím z té strany, na které uvidíte panty na zárubni. Pokud jsou panty umístěny nalevo, jedná se o dveře levé. V případě, kdy jsou panty na pravé straně, jsou pravé i dveře.

Pro rozpoznání dveří můžete využít další jednoduchou metodu. Stoupněte si před dveře a chytněte za kliku. Pokud ji uchopíte levou rukou, jedná se o dveře levé. Jestli vezmete za kliku rukou pravou, jde o dveře pravé.

Pro bližší představu si můžete prohlédnout přiložené grafické schéma.

Jak změřit rozměr dveří?

Většina vchodových dveří má stejnou výšku 197 centimetrů. V případě potřeby vám naši odborní pracovníci při montáži dveře navíc zkrátí tak, aby výška odpovídala zárubním a podlaze a dveře zcela těsnily. Výšku proto ve většině případů řešit nemusíte, důležité je ale změřit šířku dveří

Vchodové dveře mají nejčastěji šířku 80 nebo 90 centimetrů. Abyste rozměry určili správně, je potřeba měřit zárubeň, od které se šířka dveří odvozuje. Rozměr se přitom neměří od konce zárubně, ale v jejím vnitřku – jde tedy o šířku zárubně v tom nejužším místě.  Pokud si nejste jistí, kde přesně šířku měřit, poradí vám následující fotografie

<< Zpět na výpis článků