Pokud chcete navštívit náš brněnský showroom, zavolejte si prosím předem a zamluvte si konkrétní termín. V případě dalších poboček si ověřte dostupnost kontaktováním vámi vybrané prodejny. Děkujeme za pochopení. Vaše HT dveře.

Jak poznám, jaký druh a rozměr dveří potřebuji?

17. 9. 2020 | HT dveře

Vybíráte bezpečnostní dveře, ale nevíte, jaký typ je pro vás ideální? Jestli levé, nebo pravé a jakou by měly mít šířku a délku? Přichystali jsme pro vás jednoduchý návod, jak vše poznat a změřit.

Co jsou levé a pravé dveře?

Nehledejte v tom nic složitého. Jde o úplně normální dveře, záleží pouze na tom, kterým směrem se dveře otevírají. U dvoukřídlých dveří je důležité, která část dveří se otevírá. Při pořizování dveří vždy zvažte, jestli vám do bytu či domu sedí lépe dveře levé nebo pravé.

Potřebuji levé, nebo pravé dveře?

Základem je poznat, jestli potřebujete bezpečnostní dveře levé, nebo pravé. Jak na to? Stoupněte si ke dveřím tak, aby se dveřní křídlo otevíralo směrem k vám. Podívejte se, kde jsou umístěny dveřní závěsy, tedy panty. Pokud je máte po své pravé ruce, jedná se o dveře pravé, pokud jsou po vaší levé ruce, pak jsou dveře levé.

Pro bližší představu si můžete prohlédnout přiložené grafické schéma.

A co výška vchodových dveří?

Většina vchodových dveří má stejnou výšku 197 centimetrů. V případě potřeby vám naši odborní pracovníci při montáži dveře navíc zkrátí tak, aby výška odpovídala zárubním a podlaze a dveře zcela těsnily. Výšku proto ve většině případů řešit nemusíte, důležité je ale změřit šířku dveří.

Jak změřit rozměr dveří?

Vchodové dveře mají nejčastěji šířku 80 nebo 90 centimetrů. Abyste rozměry vchodových dveří určili správně, je potřeba měřit zárubeň, od které se šířka dveří odvozuje. Rozměr se přitom neměří od konce zárubně, ale v jejím vnitřku – jde tedy o šířku zárubně v tom nejužším místě.  Pokud si nejste jistí, kde přesně šířku měřit, poradí vám následující fotografie

Související články: