Jak vybrat bezpečnostní dveře?

15. 9. 2020

Rozhodli jste se, že chcete mít klid, a tak si pořídíte bezpečnostní dveře. Jak vybrat ty správné? Při výběru si možná kladete otázku „jaké jsou nejlepší bezpečnostní dveře”. Nabídka na trhu je totiž široká a ukazatelů, které se na první pohled zdají být při výběru podstatné, je nepřeberné množství. Pojďte se podívat, na co byste se měli při koupi vhodného zabezpečení vstupu do vašeho bytu či domu zaměřit především.

Dávejte pozor na důvěryhodnost dodavatele

Při výběru bezpečnostních dveří si vždy nejdříve prověřte, zda má firma dveře, které nabízí, vůbec skladem. Zjistěte si také, jestli existuje zastoupení firmy ve více městech České republiky a zda tyto pobočky reálně existují. Předejdete tak nemilým situacím, kdy budete na dveře čekat velmi dlouhou dobu a následně se v případě potřeby nedovoláte do (záručního nebo pozáručního) servisu.

Ideální je vybrat si firmu, která má nejbližší zastoupení pro prodej a servis maximálně 50 kilometrů od vašeho bydliště.

Pamatujte, že certifikace výrobků je sice důležitá, ale serióznost prodejce vám nezaručí.

Nekupujte dveře pouze s jedním zámkem

Dveře vybavené jedním zámkem jsou sice levnější variantou. Problém je ale v tom, že nespočet zamykacích bodů je ovládán pouze jedním klíčem, což významně zatěžuje centrální zámek. Může tak docházet k nadměrnému opotřebení zámku a dřívější potřebě servisu nebo výměny.

Podle statistik vloupání do bytů je dobré zamykat dveře, i když jste zrovna doma. Pomůže vám přídavný horní zámek, vybavený tzv. vrtulkou, umožňující zamknutí z interiérové strany bez použití klíče. Přičemž váš spolubydlící, vracející se domů později, může zámek klíčem zvenku bez problémů odemknout.

Dveře Magnum jsou nejoblíbenějšími bezpečnostními dveřmi českých domácností.

Horní přídavný zámek je rovněž vhodný, pokud máte doma malé děti, které na horní zámek nedosáhnou a nehrozí tak nebezpeční odemknutí a otevření dveří bez Vašeho vědomí.

Vyberte vhodný materiál

Raději než dřevěné nebo překližkové materiály, volte dveře vyrobené z plechu. Ten totiž nereaguje na vlhkost ani na změnu teplot a dveře z něho vyrobené se nemusí nijak seřizovat. Překonání plechu je mnohem složitější, a to jak při řezání, tak provrtávání.

Zároveň se nemusíte bát o vzhled dveří. Na plech se za horka natavuje kvalitní fólie ve velmi věrohodném dekoru dřeva, která je odolná proti odření a dobře se udržuje. Dobrý prodejce vám ke dveřím dodá také zárubně ve stejném barevném provedení.

S novými dveřmi vyměňte i zárubně

Pokud chcete, aby bylo zabezpečení a těsnění dveří stoprocentní, je nutná montáž nové zárubně. Naprostou nezbytností při její výměně je její vybetonování. Naše zárubně jsou navíc kotveny rámovými hmoždinkami, díky kterým instalaci provedeme během jednoho dne.

Jak vybrat dveře dle bezpečnostní třídy

Vchodové bezpečnostní dveře jsou společně s dalšími mechanickými zábranami rozřazeny podle norem do jednotlivých bezpečnostních tříd. Těch je 6 podle různé úrovně bezpečnosti. Pro byt či dům vám doporučujeme bezpečnostní třídu 3.

Hlavní zámek s aktivními zamykacími body.

Nižší bezpečnostní třídou nic nezískáte, navíc pravděpodobně ani nesplníte základní požadavky stanovené zákonem. Vyšší se naopak hodí, jen pokud v domácnosti schraňujete velmi cenné věci.

Protipožární dveře mohou zachránit váš život

Pokud bydlíte v bytě panelového nebo činžovního domu, pak musíte mít ze zákona ve většině případů protipožární dveře do bytu. Zákon totiž udává, že bytová jednotka je požárním úsekem.

Když přijde na to nejhorší, pak jsou právě dveře často jedinou překážkou, která stojí mezi vámi a ohněm. Aby vás opravdu ochránily, musí být označeny certifikátem EI nebo EW. Ten udává protipožární odolnost v minutách.

Můžete se setkat s třídami od 30 až do 180 minut. Číslo přitom určuje dobu, po kterou jsou dveře schopné odolat nejen plamenům, ale i kouři a vysokým teplotám. Při výběru dveří byste si tedy měli dát pozor na to, aby byly označeny potřebným certifikátem EI 30.

Klid vám zajistí protihlukové bezpečnostní dveře

Hluk z chodby? Bouchání výtahu? Hlasité konverzace před vašimi dveřmi? Nebo neustále vystresovaný domácí mazlíček? Pokud vás trápí jedna z vyjmenovaných věcí, vězte, že žádná koženka na dveřích ani nic podobného vám nepomůže. Jednoduše musíte při výběru nových dveří myslet na to, aby byly protihlukové.

Protihlukové dveře ocení domácí mazlíčci i sousedi.

U protihlukových bezpečnostních dveří je důležitý průchod zvuku. Právě podle něj se pozná, zda jsou kvalitní a plní svou funkci, nebo ne. Dobré bezpečnostní dveře by měly mít certifikát a díky dvojitému těsnění a patentovanému složení pohltit až 44 dB.

Spolehlivá volba mezi bezpečnostními dveřmi

Při výběru dveří můžete narazit ještě na jednu neznámou, a sice přiměřenou cenu dveří. Ta samozřejmě závisí na použitém materiálu a dalších faktorech. Minimální hranice je přibližně 20 000 korun.

Například naše nejprodávanější bezpečnostní dveře do bytu Magnum stojí 33 990 korun, v ceně je přitom demontáž, likvidace starých dveří a zárubně, montáž, betonáž nové zárubně, zednické zapravení, štítky, kování klika/koule, klíče, zárubeň, křídlo, práh, kukátko, řádná certifikace a DPH.

 

Bezpečnostní dveře Magnum dodáváme v různých dekorech.

Za kvalitou samotných dveří i provedené práce si pevně stojíme a spolehlivost dveří Magnum potvrzují i stovky spokojených recenzí nejen na sociálních sítích.

V našem sortimentu najdete jak bezpečnostní dveře do bytu, tak bezpečnostní dveře do domu.

Mgr. Lucie Svítková

Vedoucí obchodního oddělení

Ve firmě působím již sedmým rokem. Práce s lidmi mě naplňuje. Jsem ráda, když se díky našemu produktu cítí lidé bezpečně a prvním krokem k lepšímu bydlení jsou pro ně právě naše dveře.

Zpět na výpis článků